Nokia’nın satış rekorları kıran, efsane telefonu 3310 modernize edilmiş hali ile tekrar piyasaya girmeye hazırlanıyor.

2000 yılının sonlarına doğru Nokia‘nın 3310 modelinin satışa çıkmasıyla orijinal olarak 126 milyon adet sattığı efsane telefon modernize edilmiş bir şekilde tekrar satışa sunuluyor.

iPhone’un piyasayı ele geçirmeden önce kendi başına domine eden Nokia, telefonun bünyesinde efsane oyun Snake (Yılan oyunu) de eski halini bozmadan modern hale getirilmeye çalışılmış.

Nokia’nın 30+ serisi işletim sistemi olan telefonda 2.4 inç QVGA ekran ve 2 megapiksellik kamera bulunuyor. Aynı zamanda Mikro SD kart girişi de mevcut.

Bu özellikler hala modern telefon standartlarımız tarafından oldukça sade,  basit bir özellikli telefon gibi zarif tasarıma sahip. Eski 3310’un tuğlaya benzer sağlamlığından farklı olarak, modern varyant biraz daha küçük, daha ince ve daha hafif.
Bu sefer parlak sarı ve kırmızı renklerle, mat grimsi ve koyu mavi modellerle daha renkli seçenekler sunuyor.
Tasarım olarak Nokia standartlarında kalınmış, telefona ilk baktığınızda bir Nokia telefon olduğunu anlayabilirsiniz yeni 3310’u.
Opera Mini temel web sörfü için paketlenmiştir ancak gerçek satış noktası pil ömrüdür. Birçok özellikli telefonda olduğu gibi, Nokia 3310’daki bekleme süresi de 31 saat ve 22 saatlik konuşma süresi. Çok miktarda pil ömrü var, ancak telefon çok basit olduğu için, Snapchat veya Facebook gibi uygulamalar pek de pil tüketmeyecektir.
Bu yılın ikinci Çeyreğinden sonra satışa çıkması beklenen telefonun ortalama fiyatı 49 Euro olabilir.

Kaydet