Akıllı telefonların hayatımıza girmesiyle kullanmaktan vazgeçemediğimiz bir cihaz haline geldi. Fakat bu işe yarar teknolojinin en büyük sorunu pil ömrü. En iyi batarya ömrüne sahip akıllı telefonları derledik.

Kullanacığımız akıllı telefonu seçerken en dikkat ettiğimiz özelliklerden biri de batarya ömrü. Genellikle, bir telefon tam bir iş günü boyunca ortalama bir kullanım ile sürer. Ancak daha sık kullanırsanız, daha sık şarj etmeniz gerekecektir. Piller ayrıca zamanla buharını kaybeder, telefona sahip olduğunuza göre daha hızlı azalır. Aküyü kaybetme hayali ve bu nedenle iletişim merkezini kaybetme korkusu korkutucu ve gerçektir.


Bazı büyük bataryalara sahip telefonlar bu konuda bir kaç adım öteye çıkıyor, işte bu büyük batarya sürelerine sahip en iyi akıllı telefonlar;

Motorola Moto Z Playmotorola-moto-z-play

Motorola’nın Moto Z serisinin en ucuz, en “orta kademe” telefonu olan Moto Z Play’in sadece Z hattının en uzun pil ömrüne sahip olmadığını ve bu yıl şimdiye kadar incelediğimiz tüm el cihazlarının pil ömrüne sahip olduğunu gördüğümüz için şaşkına döndük. 23 saat ve 3 dakika yakalayan bu telefon, tek başına pil ömrü elde etmeye değer (ayrıca, kullanışlı modüler aksesuarlar ile de çalıştığı gerçeği bir yana atılamaz). Z Force muadili, 16 saat ve 32 dakikalık bir video oynatma süresine sahipken, bu kadar da az bir süre değil.

Samsung Galaxy S7 Active (ve S7 Edge ve S7)samsung-galaxy-s7-batarya

Moto Z Play’den sonraki en uzun üç test sonucu tüm Galaxy S7 ailesinden geliyor. Buna son Galaxy S7 Active, S7 Edge ve S7 dahildir. Üst düzey cihazlar (Aktif olarak ekstra dayanıklıdır) ek olarak sırasıyla 21, 19 ve 16 saatin üzerinde pil çalışma sürelerine geçtiler.

OnePlus 3Toneplus-3t-batarya

3T, şirketin son OnePlus 3 amiral gemisini daha güçlü bir Snapdragon 821 işlemci ve daha ön yüzü daha keskin bir kamera ile değiştiriyor. Ayrıca, 16 saatten daha uzun sürecek daha büyük bir pille donatılmıştır. Cihazın süper hızlı şarj olduğu anlamına gelen OnePlus marka Dash şarj teknolojisini kullanmayı alışkanlık haline getireceksiniz.

LeEco LePro 3leeco-lepro-3-batarya

Laboratuvar testleri sırasında 16.5 saatlik bir test çalışmasıyla, LePro 3, pil ömrü söz konusu olduğunda çok ciddi bir yumruk atıyor. Buna rağmen, akıllıca olan 4,070mAh batarya göz önüne alındığında mantıklı. Kullanıcı arayüzü kafa karıştırıcı ve telefon elinde ağır olsa da, iyi bir donanıma sahip.

Huawei Mate 8huawei-mate-8-batarya

Büyük bir 6 inçlik ekran sunan Mate 8 çekici bir büyük ekranlı telefon. Tamamen metal bir yapıya, bir parmak izi okuyucuya ve 15 buçuk saat boyunca sürekli video oynatan 4,000 mAh’lık büyük bir pille inanılmaz bir deneyim sağlıyor. Huawei’in 48 saat batarya vaad eden telefonu GR5 haberini de okuyabilirsiniz.