Galaxy S8’in lansmanı yaklaştıkça, Samsung’un yeni amiral gemisinin detayları da ortaya çıkmaya devam ediyor.Başlangıçta bu yılki Mobil Dünya kongresinde (MWC 2017) Şubat ayında piyasaya sunulması beklenen Samsung Galaxy S8’in, 29 Mart’ta New York’ta tanıtılması bekleniyor.

Samsung’un, beklenen Galaxy S8’in yanında yeni Level In ANC (aktif gürültüyü azaltan) kablosuz kulaklıkları da eklemesi rapor edildi. Kulaklığın telefonla beraber mi yoksa ayrı mı satılacağı kesin değil ancak kulaklığın iddalı olduğu kesin.

Koreli üretici, ortam gürültüsünü “daha iyi bir dinleme deneyimi” için 20db’ye kadar azaltmayı vaad ediyor. Kulaklıklar ayrıca, “Konuşma Modu” adı verilen yeni bir özellik kazanacak ve birisi kendi adını çağırdığında müzik sesini kısarak dış sesi duymasını sağlayacak. Bir çifti yaklaşık 184 $  olan kulaklıkların dört farklı renkte olacağı düşünülüyor: siyah, yeşil, kırmızı ve gümüş.

Samsung’un yeni amiral gemisi ile birlikte başlatmayı planladığı çok sayıda Galaxy S8 aksesuar listesi oldukça iddalı görünüyor. Önceki raporlara göre, şirket standart ekran koruyucuların aksine özel ekran koruyucularını ve koruyucu kılıfları piyasaya sürdü. Galaxy S8’in Açık Görünüm Kapağı, Klavye Kapağı ve LED Görünüm Kapağı kasası dışında, Samsung’un, lüks iç mekanlarında genelde görülen Alcantara derisinden yapılmış bir Koruyucu Kapağı da olacak.Samsung Galaxy S8’in ayrıca, uzun seyehat eden kullanıcılar için resmi aksesuar listesine 2,600mAh pil takımı da koyacağı bildirildi.

Galaxy S serisi cihazlarıyla hiç ilişkilendirilmemiş bir Aksesuar olan S pen kalemi de sunabilir.Bu  Galaxy Note 7 tarafından bırakılan boşluğu doldurmak için olabilir.Ayrıca, bağlantı geliştirmelerine sahip bir çoklu ortam yükleme istasyonu da mevcut. Galaxy S8’in piyasaya sürülmesiyle birlikte bir sürü üçüncü parti aksesuarların ortaya çıkması da muhtemel görünüyor.