Mobil Dünya Kongresin’de tanıtılan orta segment telefon öncüsü General Mobile GM 6’nın fiyatı belli oldu.

Geçtiğimiz günlerde tanıtılmasıyla orta segment telefonların öncüsü General Mobile yine tahta yerleşmeyi planlıyor. Özellikleri ile rakibi olan bütün telefonların üstüne çıkar bir de Android One paketine sahip olması ile de kaçınılmaz bir alternatif haline gelen telefon, yine piyasaya bomba gibi düşecek. Android One paketi ile çıkan son Android sürümünü ilk alan telefon, diğer firmalara göre daha çok kullanıcı dostu.

General Mobile GM 6 fiyatı ne kadar ?

Tanıtıldıktan sonra fiyatı büyük merak konusun olan telefonun fiyatı ise bugün belli oldu. Orta segment piyasasının da nispeten zamlanmasından sonra özelliklerine göre General Mobile yine iyi bir fiyat aralığı belirlemiş. GM 6’nın satış fiyatı 1999 TL olarak belirlenmiş.

General Mobile GM 6 özellikleri

Akıllı telefonun genel hatları ile; 8.6 mm kalınlığında ve Gorilla Glass ile desteklenen 5 inç IPS tabanlı 2.5D teknolojili ekrana sahip. İşlemci üreticisini değiştiren General Mobile, bu sene MediaTek ile çalışmış. 1.5 GHz hızında dört çekirdekli yapıda MT6737T çipseti ile donanıtılmış.

Ayrıca yeni telefonda 3GB RAM bulunmakta. 32 GB depolama alanının yanında GM6, MicroSD kart desteği ile de kullanabileceğiniz fiziksel alana 128 GB kadar ekleme yapabiliyorsunuz. 3000 mAh büyüklüğünde batarya bu telefon için yeterli görülmüş. WiFi a/c, Bluetooth 4.1 ve Cat 4 bandında 4.5 G iletişim teknoloji ile orta segment özelliklerine göre sınırları zorlayan bir içeriğe sahip.

General Mobile GM 6’nın tanıtılma haberini de buradan okuyabilirsiniz;

General Mobile GM 6 Tanıtıldı.