Samsung’un amiral gemi serisi olan Note telefonlarının yeni telefonu için İngiltere’de bazı iddialar ortaya atıldı. Yeni telefon için beklenti çok büyük.

Geçtiğimiz sene batarya kaynaklı yaşanan patlamalar ile büyük hayal kırıklığı yaratan Galaxy Note serisinin telefonu olan Note 7, bütün kullanıcıları hayal kırıklığına uğratmıştı. Şirket de bu konu için özür dilemişti. Bu habere buradan ulaşabilirsiniz.

Samsung Note 8 Çıkış Tarihi

İngilteredeki bir haber ajansının son aldığı duyumlara göre yeni telefon, her sene düzenlenen IFA etkinliğinin 2017 ayağında tanıtılması bekleniyor. Böylelikle her zaman alıştığımız Note serisi tarihinin değişmediğini görüyoruz. Ağustos 2017‘de yeni telefonun tanıtılmasını bekliyoruz.

Samsung Note 8 hangi özellikler ile gelecek ?

Son olaylardan sonra Samsung’un batarya konusunu birinci önceliği olduğu gözüküyor. Bu konu üzerinde fazlaca durulması bekleniyor. Bunun yanında Note serisinin en büyük özelliği olan S-Pen için yeni iyileştirmeler ve güncellemeler bekleniyor.
Kamera konusunda modaya uyacağı ve çift kamera olması bekleniyor. Ekran konusunda da telefon, son versiyonlardan olan ve gittikçe yaygınlaşan 4K SuperAMOLED yüksek çözünürlükte ekran kullanılması düşünülüyor. Android 7 ile gelen ve artık bütün android telefonlarda görmeye alışkın olacağımız USB-C port‘u da telefonda beklenen büyük yeniliklerden. İç donanıma gelecek olursak , Qualcomm Snapdragon 830 işlemcisi ve görüntü birimi olarak ARM Mali-G71 işlemcileri telefon üzerinde olması düşünülüyor. Bunun yanında bellek konusunda bonkör davranan Samsung 6 GB RAM kullanması da bu dedikodular arasında.