Tanıtılmasına çok az zaman kalan Samsung‘un yeni amiral gemisi telefonu Galaxy S8‘in çalışır halde en net görüntüleri sızdırıldı. Koreden sızdırıldığı düşünülen bu fotoğraflarda telefonun bir çok teknik özelliği açığa çıkıyor.

Bu fotoğraflarda görünen en çarpıcı özellik, akıllı telefonlara geçişten sonra göremediğimiz kızılötesi sensör. Geçtiğimiz senelerde telefon üreticilerinin vazgeçtiği bu ekstra özellik, Galaxy S8 ile tekrar karşımıza çıkıyor. Samsung’un bu sensör ile telefonu sadece kumanda gibi kullanmak yerine başka fikirleri de olabilir. Ön panel tamamen ekran olduğu için orta tuş kalkmış bunun yerine ekranda ara ara belirlenen dokunmatik tuş ortaya çıkıyor.

Diğer taraftan resimlere bakılırsa parmak izi okuyucu sensörün de diğer telefonlar gibi arka panele konulduğunu görüyoruz. Arka panele konulan parmak izi okuyucu sensör, kameranın hemen sağ tarafında bulunuyor. Telefonun altına baktığımızda ise yeni nesil USB portu olan USB-Type C, 3.5 mm kulaklık girişi ve hoparlör var.

Köklü değişikliklerden biri de güç butonunun sol tarafa, ses düzeyi tuşlarının hemen altına alınması olmuş. Bir çok alışkın Samsung kullanıcısı için farklı bir deneyim olacak. Sağ tarafta ise sadece adı duyulan Samsung’un dijital asistan servisi Bixby için özel bir buton bulunmakta. Telefonun genel tasarımına baktığımızda uzun bir ekran, ince çıtalar var. Samsung buna Infinity Display yani Sonsuz Ekran adı vermiş.

Samsung’un Galaxy S8 ve S8 Plus‘ı tanıtacağı etkinlik yaklaştıkça telefona olan ilgi artmakta ve yeni sızıntılar bu ilgiyi katlamakta. 29 Mart‘ta, New York’ta düzenlenecek büyük etkinlikte resmi olarak bu iki telefon tanıtılacak.