Sony, akıllı telefonlar için saniyede 1000 kare video çekimi yapabilen bir görüntü algılayıcı geliştirdi.Rakiplerine göre sekiz kat daha hızlı şekilde ağır çekim video kaydı yapabiliyor.

Bu sensör, geleneksel iki katmanlı görüntü algılayıcı konseptini kullanıyor ve üçüncü bir dinamik rastgele erişimli bellek katmanını kullanıyor ve sensöre, yüksek hızlı fotoğraf sırasında bozulmayı önlüyor ve videoları daha yüksek bir kare hızında kaydedebilen daha hızlı okuma hızları kazandırıyor.

Sony’ye göre, sensör saniyenin sadece 1 / 120’sinde 19,3 milyon piksel tek bir görüntü okuyabiliyor. Elektronik devi , tam bir yıl önce duyurduğu IMX318 sensöründen dört kat daha hızlı olacak.Bu sadece hareketli nesneleri fotoğraf çekerken daha az bulanıklaştırma ve gerdirme anlamına gelmiyor, aynı zamanda 1000 fps‘ye kadar 1080p video kaydı yapabiliyor.

Ne yazık ki, Sony, yüksek hızlı sensörün amiral gemisi Xperia hattında gelecekte  herhangi bir telefonda kullanıp kullanmıyacağına  dair herhangi bir ayrıntı sunmadı.Sony, üç katmanlı görüntü sensörünü, aşağıda izleyebileceğiniz, 960fps’lik videonun 15fps’de oynatıldığı kısa bir demosunu yayınlandı.