Dünyanın en popüler mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp üzerinden her gün yaklaşık 50 milyar kısa mesaj, 3,3 milyar fotoğraf, 760 milyon video ve 80 milyon GIF gönderiliyor. Uygulamayı güncel tutmak için  sürekli yeni özellikler geliyor.

WhatsApp durum güncellemesi ile artık snapchat’te olduğu gibi belirli süre sonunda silinen video, gif ve fotoğraflar eklenebilecek.

Kendini sürekli geliştirmeye devam eden WhatsApp yeni özelliğini yayına alıyor. Yeni güncellemede, tıpkı snapchat‘te olduğu gibi belirli süre ekranda kalan ve süre sonunda kendiliğinden silinen fotoğraf, video ve gif görsellerini WhatsApp durum özelliğinde paylaşabileceğiz.

Kullanıcılar artık durumlarını görüntülerle ifade edilebilecek, fotoğraf, video ve GIF’lerle paylaşılacak durumlar, 24 saat sonra otomatik olarak kaybolacak. Ayrıca bu durum paylaşımları da tıpkı mesajlaşmada olduğu gibi uçtan uca şifrelemeli olacak.

Türkiye için güncellme yayınlandı.

WhatsApp blogunda duyurulan bilgiye göre yeni güncellemeyle beraber artık WhatsApp’a eklenen yeni sekmeden tüm arkadaşlarınızın durum güncellemelerini takip edebileceksiniz. WhatsApp bunun da uçtan uca şifrelenerek korunduğunu açıkladı.Güncelleme ülkemiz için de yayınlandı.