Xiaomi’nin en yeni telefonu Mi Mix, sınırları zorlarcasına yenilikçi. Fransız tasarımcı Philippe Starck tarafından tasarlanan telefonun ön tarafı, 6.4-inç ekrandan oluşuyor.Çinli Xiaomi firması, bu telefonu “concept-but-real” adı altında, konsept model olarak gerçekten üretip çalışır hale getirdi. Sınırlı sayıda üretilen bu telefon inanılmaz görünüşe ve donanıma sahip.
Yeni telefon 4 Kasım da Çin’de iki model ile çıkacak. Biri 4 GB RAM ve 128 GB Hafızaya sahip ve fiyatı 3,499yuan ($510). Bir diğer premium model ise 256GB hafızaya sahip ve 3999yuan($590)’dan satışa çıkması bekleniyor.xiaomi-mi-mix-2

Bahsedilen ekran boyutu çok yüksek. Şöyle ki ekran/gövde oranı yüzde 91 gibi daha önce görünmemiş bir oranda. Bununla beraber ön paneldeki hoparlör kaldırılmış. Bunun yerine ekranın altına saklanmış seramik piezoelektrik sistem kullanılmış. Kulağınızın yaklaştığını algılayan sensör ile bu hoparlör çalışıyor.

Telefonun arka kısmı tamamen seramikten yapılmış ve parlak bir görünüme sahip. Popüler tartışmalardan biri olan kulaklık(jack) girişi yeni Xiaomi Mi Mix‘de mevcut.

xiaomi-mi-mix-3

Selfie kamerası olarak günlük hayatta kullanılan ön kamera, alışık olduğumuz konum aksine çok farklı bir yere konumlandırılmış. Ekranın sağ alt köşesinde.

xiaomi-mi-mix-4

Yeni akıllı telefon sadece 7.9mm inceliğinde. Bu da piyasadaki çoğu telefon ile yarışabilecek bir incelik. Arka tarafında hoş ve sade tasarıma sahip olan telefon. Sadece 16 Megapiksellik kamerası ve parmak izi okuyucu bulunduruyor.

xiaomi-mi-mix-5

Kaydet