General Mobile’ın saf Android yüklü telefon serisinden Android One ailesine yeni telefon GM6 katıldı.

General Mobile, saf Android desteğini arkasına alarak akıllı telefon piyasasında büyük bir sıçrayış yakaladı. Bu iyi gidişi şimdi yeni telefonu GM6 ile sürdürmek istiyor.Barselona’da MWC 2017 etkinliğinde tanıttığı yeni telefon ile orta segment ucuz android telefon mantığı ile müşterilerinin karşısına çıkacak.

Tasarım olarak kendi çizgisinde devam eden, bir önceki telefon ile pek farklılık göstermeyen bir anlayışa sahip. Bu modelde en dikkat çekici özellik ise Parmak İzi Okuyucu oldu.

Telefon genel hatları ile; 8.6 mm kalınlığında ve Gorilla Glass ile desteklenen 5 inç IPS tabanlı 2.5D teknolojili ekrana sahip. İşlemci üreticisini değiştiren General Mobile, bu sene MediaTek ile çalışmış. 1.5 GHz hızında dört çekirdekli yapıda MT6737T çipseti ile donanıtılmış.

Ayrıca yeni telefonda 3GB RAM bulunmakta. 32 GB depolama alanının yanında GM6, MicroSD kart desteği ile de kullanabileceğiniz fiziksel alana 128 GB kadar ekleme yapabiliyorsunuz. 3000 mAh büyüklüğünde batarya bu telefon için yeterli görülmüş. WiFi a/c, Bluetooth 4.1 ve Cat 4 bandında 4.5 G iletişim desteği ile orta segment özelliklerine göre sınırları zorlayan bir içeriğe sahip.

İşletim sisteminin en son versiyonu olan Android 7.0 Nougat ile gelen telefon Android One ailesi üyesi olduğu için, çıkacak bir sonraki sürümleri de bünyesine alacak ilk telefon olacak. Bu da General Mobile GM6’yı diğer telefonların arasından sivrilmesini sağlıyor.

Kamerada ise arkada 13 MP ve önde 8 MP çözünürlüklü iki kameraya sahip. Arkada çift flaş olmasının yanı sıra, ön panelde de selfi modu için flaş mevcut. Bir çok telefon firmasının terkettiği FM Radyo teknolojisi ise hala bu telefonda bulmak mümkün. Bu telefon için en çarpıcı özellik ise yeni parmak izi okuyucu.

General Mobile’ın alıştığımız üç rengi olan uzay grisi, altın ve golden rose (gül altın) gibi renk seçenekleri ile çıkacak olan telefon hem tek hatlı hem çift hatlı olarak kullanılabilecek. Fiyat konusunda ise bu çalkantılı giden piyasada en çok merak edilen unsur. Fakat General mobile cephesinden hala fiyat için bir açıklama yapılmış değil.