Akıllı telefon dünyasında merakla beklenen LG G6 bugün resmi olarak tanıtıldı.

LG geçen sene piyasaya sürdüğü G5 telefonu ile büyük hayal kırıklığına uğramıştı. Bu sene bütün kullanıcı geri dönüşlerini dikkate almış ve müşterinin ne istediğini biraz daha dinlemiş gibi. LG G6 zamanın en iyi telefonlarından biri olacakmış gibi çok iddialı geldi.

LG G6’nın ilk dikkat çekici özelliklerinden biri ekranı oldu. 5.7 inçlik ekranın 2880 x 1440 piksel oranında çözünürlüğe ve 565 ppi yoğunluna sahip. İlk bakışta zaten standart dışı görünen çerçevesiz ekran alışılagelmiş 16:9 oranında değil 18:9 oranında. Bu da daha uzun ekran anlamına geliyor.

Kasa dikkat çekici özelliklerden biri. Önceki G serisi telefonların aksine metal ve premium görünümlü bir kasaya sahip. USB-C portuna sahip şarj girişi ve son zamanların tartışması kulaklık girişi bu telefonda mevcut. Fiziksel tuş olarak da sadece sol kenarında ses yükseltme ve düşürme tuşları var.

LG G5’te olduğu gibi batarya değiştirilebilir değil. Sabit yekpare gövdeye sahip telefon. Bu yüzden de sağ tarafında SIM kart girişi ve 2 TB‘a kadar destekleyen SD kart yuvası mevcut. Batarya konusunda da iddialı LG, 3300 mAh boyutunda bir batarya ile destekleniyor.

LG G6 suya ve toza dayanıklı mı ?

Günümüz yüksek bütçeli telefonlarının olmazsa olmazı suya ve toza karşı dayanıklılık G6’da mevcut. Bunu IP68 patenti ile destekliyor. Su altında telefon 30 dakikaya kadar dayanabiliyor.

G6 Çift kamera ile geliyor.

Kamera konusunda her zaman başı çeken LG bu sefer de iddialı. Arka tarafında 2 adet 13 Megapiksellik HD kamera ve çift LED flaş bulunuyor. Bununla birlikte tabi geniş çekim modu telefonun standart uygulamalarından biri. Ön kamera ise yine geniş açılı 5 Megapiksele sahip.

Bunların dışında telefon yine parmak okuyucu ile donatılmış ve bu sefer kablosuz şarj destekliyor. Yeni tanıtılan telefonda iki renk mevcut şuan. Bunlar ; Siyah ve Gümüş.