Arama motoru devi Google’ın geliştirdiği Android, Android Pay uygulaması ile yeni bir atılım yapmıştı. Geçtiğimiz günlerde düzenlenen etkinlikte şirket sahipleri Visa ve Mastercard ile uygulama için anlaştıklarını duyurdu. 2017’den sonra Android Pay uygulaması ile Visa veya Mastercard (Masterpass) kartlarını kullanarak tek tık ile güvenli ve hızlı şekilde ödemelerini gerçekleştirebilecekler. android-pay-visa-mastercard

Android Pay kullanıcıları yakında binlerce sitede kullanılan ödeme seçeneklerini kendi cihazlarının güvenlik methodları ile ödemelerini gerçekleştirebilecekler. Bu güvenlik methodlarından bir tanesi de parmak izi okuyucu sensörler. Bir kez kaydettikten sonra akıllı telefonunuzdan gerçekleştireceğiniz tüm ödemeler için sizden parmak iziniz ile onay bekleyecektir.

Böylece akıllı telefonunuzdan yapacağınız alışveriş güvenli ve en hızlı şekilde olacaktır. Çevrimiçi yapılan alışverişlerde duyulan güvensizliği azaltmak adına bu geliştirilen sistem, bir çok kişi tarafından kullanılmakta.

Kaydet