Google artık her hafta bedava bir uygulamayı mağazasından ücretsiz olarak kullanıcılarının indirimine  sunacak.

Google geçtiğimiz günlerde Play Store‘u kullanıcılara her hafta ücretsiz bir Android uygulaması indirme imkanı sunmak üzere güncelledi. Yeni bölümde her hafta bir adet ücretsiz uygulama kullanıcılara sunulacak. Aslında ücretli olan bu oyun ve uygulamalara, kullanıcılar o hafta ücret ödemeden indirebilecek.Sonrasında tekrar eski fiyatına dönecek.

İlk Uygulama Card Wars Advanture Oldu

İlk ücretsiz uygulama Cartoon Network’ün Adventure Time çizgi filmini temel alan Card Wars – Adventure Time isimli oyunu oldu. Uygulama normalde 10.99 TL (2.99 dolar) fiyat etiketine sahip ancak Google sınırlı bir süre için oyunu ücretsiz olarak kullanıcılara sunuyor.

Haftanın Ücretsiz Uygulaması Nasıl Bulunur ?

Play Store’de Haftanın Ücretsiz Uygulaması” adı verilen bölüme şu an sadece Amerika’da yaşayan kullanıcılar erişim sağlayabiliyor. Şuan pilot bölgede test olarak devam eden uygulama, bu testlerden sonra dünya çapında açık hale gelecektir. Ücretsiz uygulamanın nasıl bulunur sorusunun cevabı arayarak bulunacak gibi değil. Bizler için oldukça zor olacak, ancak bizi takip ederek ederek haftanın ücretsiz uygulamalarını öğrenebilirsiniz.

Google dünyanın en büyük şirketi olmasına rağmen bu konularda en cimri şirketlerden birisi olarak biliniyor. Apple da kendi mağazası App Store’da benzer bir promosyon uyguladığını ve iOS kullanıcılarından ücret talep etmeden “haftanın ücretsiz iOS uygulaması“nı sunduğunu belirtelim.