Geçtiğimiz ayda Apple, yeni harikası olan AirPods’ları gecikmelide olsa satışa sunmuştu. Bu kulaklıkların ilk çıktıkları andan itibaren en çok kaybolma durumları tartışma konusu olmuştu. 779 tl’ye satılan bu kulaklıkların herhangi birini kaybedenleri 69 dolar ödeyerek yenisini alabiliyor.

Kaybolan AirPods’ları bulmak amacıyla Finder for AirPods isimli bir uygulama geçtiğimiz haftalarda ücretli (3.99$) olarak AppStore’da yerini almıştı.Uygulama kulaklığın Bluetooth sinyallerini takip ederek sinyalin gücüne göre sizi yönlendiriyor ve kulaklıkları bulmanıza yardımcı oluyor.

Fakat Apple’ın AirPods bulucu Finder for AirPods uygulamasını hiç bir açıklama yapmadan mağazadan kaldırdı.Bu durum kaybedilen kulaklığın bulunması yerine ücret ödeyerek yenisini satın almaya mı zorlanıyoruz? sorusunu akla getiriyor.Yada uygulama güvenilir olmadığı gerekçesiyle de kaldırılmış olabilir.

Eğer 3.99$ vererek bu uygulamayı satın aldıysanız iTunes aracılığıyla geri ödeme alabilirsiniz. Yapmanız gereken “Hesap” menüsüne girip “Hesabımı Görüntüle” tıklayın, ardından “Tümünü Görüntüle”ye tıklayın. Satın Alma Geçmişinin altında. Finder for AirPods uygulamasının orada “Bir Sorun Bildir” düğmesini göreceksiniz.