Apple aylarca görmezden geldiği, iPhone 6 Pluslardaki Dokunmatik problemi için artık dünya çapında bir onarma programı başlattı. Özetlemek gerekirse, üçüncü taraf onarım uzmanları tarafından keşfedilen “Dokunmatik Sorunu”, bir iPhone ekranının titremesine ve dokunmatik ekranların tepkisiz hale gelmesine neden olan bir kusur.iphone-6-plus-iphone-6

Onarım uzmanlarına göre dokunmatik problemi, iPhone’un anakartına düzgün şekilde bağlanmamış hatalı dokunmatik ekran denetleyici yongalarından kaynaklanıyor. Zamanla kontrol devreleri gevşeyebilir ve bu nedenle arıza meydana gelebilir.

Onarım programının bir parçası olarak, ekranın kırık ya da hasar görmediği sürece, Apple’ın etkilenen iPhone 6 Plus’ları onarımı 149 dolar karşılığında yapıyor.

images-4

Apple’ın tamir web sitesi, “Geri ödeme tutarı, iPhone 6 Plus’a orijinal hizmet için ödediğiniz fiyat ile 149 dolarlık servis fiyatı arasındaki farka eşit olacak” dedi.iphone-6-plus-dokunmatik-sorunu

Apple’ın sorunu nihayet onayladığını görmek harika, ancak onarım programının neden iPhone 6 Plus cihazlarıyla sınırlı olduğunu ve iPhone 6’yı kısıtladığını belli değil. IFixit’e göre iPhone 6 da dokunmatik problemi yaşayabilir, ancak sorun iPhone 6 Plus’larda daha yaygın olarak görülüyor.

 

Kaydet