Apple‘ın son iPhone‘u hakkında bir çok dedikodu duymuştuk. Bu sene üç yeni iPhone ile kullanıcıların karşısına çıkmayı planlayan Apple, iPhone 8 ve 8S yanında daha üst seviye bir iPhone piyasaya sürecek. Japon web sitesi Mac Otakara’da yapılan açıklamalara göre bu üst segment telefonun adı iPhone Edition olacak.

Apple iPhone Edition Özellikleri

Yapılan bu geliştirmeler, Apple’ın akıllı saati ile de desteklenecek. Apple Watch’ın üst seviye modeli Apple Watch ile de uyuşuyor. Site, Apple’ın Edition sürümünde AMOLED ekran, kavisli ekran, ana buton tuşu olmayan ve arkası cam kapak tasarımını test ettiğini söylüyor.

Bu bilgiler daha önce de duyulmuştu. Telefonun ekranı ise standart iPhone boyutundan çok uzaklaşmadan 5 inç civarlarında olacağı, çift kamera, kablosuz şarj ve söylentilerin aksine USB-C değil de klasik Lightnin bağlantısı ile geleceği söyleniyor.

Japon web sitesine göre iPhone Edition diğer iPhone’lar ile birlikte tanıtılacak fakat bir süre satışa sunulmayacak. Edition modelinin ne zaman satışa cıkacağı hakkında bir bilgi yok fakat Apple’ın çok gecikmeden bu senenin üçüncü çeyreğine kadar satışa çıkmasını isteyecektir.