Apple,geçtiğimiz günlerde geliştiriciler tarafından test edilmesi için iOS 10.3‘ün ilk betasını yayınlamıştı.Daha sonra aynı betayı halka açık olarak da yayınlandı ve gelen ilk değerlendirmeler özellikle önceki iPhone modellerini hızlandırdığı yönünde oldu.

Beta kullanıcıların yaptığı testlere göre Apple’ın yeni dosya sistemi olan APFS’nin, özellikle önceki iPhone modellerini hızlandırdığı görüldü. iPhone’ların iOS 10.2.1‘ye göre çok daha hızlı çalıştıkları ve  özellikle açılış süreleri arasında kayda değer farklar tespit edildi.Yapılan sentetik performans testlerinde de iOS 10.3 mevcut sürüme göre daha yüksek puanlar elde ediyor. Açılış süresi olarak iPhone 5‘te 7 saniye, iPhone 5s ve iPhone 6‘da 6 saniye fark ediyor.

Ek olarak Apple’ın görselliğe çok daha fazla önem verdiğini söyleyebiliriz. Hem menü tasarımlarında hem de genel görsellik konusunda yeni çözümler göreceğiz. Ayrıca Siri için yapay zeka geliştirmelerinin yanında bu güncellemede de ilk olarak Sirikit özelliğinin genişletildiğini de söyleyelim.