Geçtiğimiz günlerde Apple cephesinden yepyeni bir güncelleme, iOS 10.3 kullanıcılarına sunmuştu. Bu güncelleme beta sürümünden çıkarılıp genel dağıtıma başladıktan sonra kullanıcılar ikiye bölünmüştü. Bir grup kullanıcı güncellemeyi sorunsuz yapabilirken, bir diğer grup güncelleme yaparken sorunlar yaşadıklarını ve kullandıkları cihazların eski versiyonlarına nazaran daha kötü bir performans sergilediğini söylüyordu.

 

Apple, her zaman olduğu gibi kullanıcılardan gelen geri bildirimlere çok hızlı bir şekilde yanıt verdi. Bir kaç hafta geçtikten sonra kullanıcılardan gelen dönüşler neticesinde yaşanan sorunlara çözümler üretmeye başladı ve bugün de yeni işletim sistemi için bir küçük güncelleme paketi yayınladı.

iOS 10.3.1 Neler Getiriyor ?

iOS 10.3.1 , şikayet eden kullanıcılara yönelik hazırlanmış çözümlerden, küçük hatalar giderilmiş ve Apple cihazını daha stabil hala getirilmeye çalışan güncelleme paketidir. Eğer siz de güncelleme yaptıktan sonra sorun yaşayan taraftaysanız, güncellemeyi hemen yüklemenizi öneririz.

Yeni yayınlanan güncelleme paketini yüklemek için kullandığınız cihazın Ayarlar uygulamasından Genel > Yazılım Güncelleme sekmesini kontrol etmeniz gerekmektedir. Bu sayfadan yeni güncellemeyi telefonunuza ya da tabletinize indirebilirsiniz.

 

iOS 10.3 Güncellemesi Alan Cihazlar

Yeni iOS 10.3.1 güncellemesini ; iPhone 5, iPhone 5s, iPhone SE, iPhone 6, iPhone 6 Plus, iPhone 6s, iPhone 6s Plus, iPhone 7, iPhone 7 Plus, iPad Air, iPad Air 2, iPad 4. nesil, iPad mini 2, iPad mini 3, iPad mini 4, iPad Pro, 9.7 inç iPad Pro ve iPod Touch 6 alıyor.