Bir yazılım geliştiricisi, Apple‘ın geçtiğimiz günlerde yayınladığı yazılım olan Apple’s HomePod içinde gelecek haftalarda tanıtacak yeni iPhone‘un tasarımı hakkında ipucu bulduğunu iddia etti.

Apple’ın ajandasında Eylül ayının ilk haftaları olarak belirlenen yeni iPhone‘un tanıtım etkinliğinden haftalar önce yeni bir gelişme meydana geldi. Uzun zamandır tartışma konusu olan yeni telefonun ekran (ön yüz) tasarımı hakkında onlarca iddia ortaya atıldı. Fakat bu iddiaları doğrulayacak bilgi, şirketin yayınladığı yeni bir yazılım ile açığa çıktığı söyleniyor.

iPhone Yüz Tanıma Özelliği Geliyor

Apple’s HomePod yazılımının sayılı geliştiricilerinden Steven Troughton Smith adlı kişi geçen hafta sosyal medyada yaptığı paylaşımla gündeme oturdu. Bu paylaşımda yeni iPhone’un iki büyük sır açığa çıktı. Bunlardan biri yeni telefonun infrared (kızılötesi) yüz dedekte sistemi ve cihazın ön yüzünün diyagramı ortaya çıktı.

iPhone Tasarımı Twitterda Sızdı

İşte bahsi geçen sosyal medya paylaşımları.

Apple cephesinden, iddia için henüz herhangi bir yalanlama gelmedi. Yeni telefonun daha adı bile gizli tutulurken, bu tarz sansasyonel bir yeniliğin sızdırılması şirket içi politikaları nasıl etkileyeceği merak konusu.

Ekran standartları dışına çıkan Apple bakalım yeni ekran tasarımı ile kullanıcılarından ne tarz geri dönüşler alacak ?

Yeni telefonun tanıtılmasına haftalar var. Bu süre zarfı içinde bütün bu konuşulanlar, bir iddiadan öteye gidemeyecek. Tanıtım etkinliği yapılana kadar bu tarz sızdırılma ve farklı teknoloji haberlerini sitemizden (tekno4.com) takip edebilirsiniz.