Asus, yeni tanıttığı Tinker Board (90MB0QY1-M0EAY0) ile piyasanın hakimi Rasperry Pi’ye rakip oluyor. Güçlü donanımı ve daha hızlı işlemcisi ile Tinker Board sahalara giriş yapıyor.

4 çekirdekli 1.8 GHz hızı Cortex-A17 işlemci, ARM Mali-T764 GPU, çift kanal LPDDR3 2 GB bellek, micro SD kart slotu, 4K H.264 destekli HDMI, RTL HD codec, 3.5mm ses girişi, GB LAN, 802.11 b/g/n Wi-Fi, Bluetooth 4.0 + EDR, Debian/KODI desteği, 40 pinli uç girişler , 2 pinli iletişim noktaları, dört adet USB 2.0 portu, 5V/2A güç bağlantısı ürünün başlıca özellikleri arasında.

Bunu ayıran şey yetenekleridir. Ethernet, Gigabit (Pi’nin 100Mb / s ile karşılaştırıldığında) olduğu sürece donanım 4K’yı desteklediği şeklinde uyarılır. Kompakt ev sineması kutuları için Pi meraklılarını beğenmek için bu yeterli olabilir.

Başlangıç olarak 55 £ ‘dan başlayan fiyatlarla Pi’den, ancak Asus önemli derecede daha hızlı olduğunu göstermek için çok çalışıyor. Kurulların topluluğumuzun eline geçebilmesi için şüphesiz bu iddianın doğruluğunu doğrulayacağız. Yine de, çoğunlukla Pi uyumlu G / Ç başlığı ve Pi ile aynı ekran ve kamera konektörleri bulunuyor. Bu son ikisinin birbirine ne kadar uyumlu olduğu hakkında hiçbir bilgi yok.