Çoğumuz Android cihazındaki uygulamaları bilgisayarımızda kullanmak istediğimiz olmuştur. Artık  AndEX Projesi ile bu mümkün oluyor.Extonlinux adında bir geliştirici, bilgisayarda Android kullanımı için bir ISO dosyası yayınladı. Bu dosya ile artık bilgisayarda rahatlıkla Android 7.1.1 Nougat kullanabileceksiniz.

AndEX Projesi adındaki bu uygulama 32 bit ve 64 bit olarak desteği ile oldukça stabil çalışıyor.AndEX Projesi içerisinde ön yüklü olarak; Google Chrome, Firefox, Spotify, Google Earth, SnapTube, Dosya Yöneticisi, YouTube, Clash of Clans ve Aptodie App Store uygulamalarını barındırıyor.

AndEX Project yeni bilgisayarlar için tasarlanmış bir sistem, bu nedenle bu sistemi eski bilgisayarlarınızda kullanmanız mümkün olmayabilir.Bu proje diğer emilatörlerin aksine ücretli olarak karşımıza çıkmakta, istenen rakam ise 9 dolar. Google Play üzerinden uygulama indirmenize de imkan veriyor,fakat indireceğiniz tüm uygulamalar için çalışma garantisi vermiyor.ISO kalıp dosyasını USB belleklerinize ya da DVD’lere yazdırabilir ve bilgisayarınızda Android işletim sistemini sorunsuz olarak çalıştırabilirsiniz.