HP, bilgisayarın zarar görmesine ve hatta yangın çıkmasına neden olabilecek aşırı ısınma sorunlarıyla ilgili geri çağırılan dizüstü bilgisayar bataryalarının sayısı gittikçe arttı.

Şirket, Mart 2013 – Ekim 2016 yılları arasında satılan bazı dizüstü bilgisayarlarda ek 101.000 pil geri çağırıyor. Bu, HP’nin 41.000 pil geri çağırmasıyla ilgili Haziran 2016’da başlatılan geri çağırmanın gittikçe daha kapsamlı bir konu haline geldi.

Piller, HP, Compaq, ProBook, Envy, Compaq Presario ve Pavilion dizüstü bilgisayarları gibi dizüstü bilgisayar markalarındadır. Ayrı olarak satılan pil paketleri de bu durumdan etkilendi ve geri çağırıldı.

Bataryalar ABD, Kanada ve Meksika’da çağrılır. Çoğu ABD’deyken, Kanada’da 3000, Meksika’da 4.000 civarında kişi geri çağrılırken. Dizüstü bilgisayarların büyük çoğunlu perakendecileri ve çevrimiçi ortamda satıldı.

Eğer bu tarihler arasında aldıysanız bilgisayarınızı sizin de kontrol etmenizi öneririz. Geri çağırılan pil kodları 6BZLU, 6CGFK, 6CGFQ, 6CZMB, 6DEMA, 6DEMH, 6DGAL ve 6EBVA. Eğer bu koda sahip bir bataryanız varsa yetkili bayiiye haber vermeniz gerekebilir.