Mersin Teknopark’ta 10 kişilik bir mühendis grubunun yazdığı ilk ve tek türk antivirüs programı CHOMAR geçtiğimiz gün kullanıma açıldı. Hem bireysel hem kurumsal bilgisayar sürümlerine sahip programın aynı zamanda akıllı telefonlar için uygulaması da marketlerde mevcut.

CHOMAR için anlatılanlar; CHOMAR, Bilgisayarınızı virüslere, solucanlara, internet ve e-mail üzerinden gelen diğer tehditlere karşı, bilgisayarınızı yavaşlatmadan ve işinize engel olmadan korur. Bilgi toplama esasına dayanan teknolojisi sayesinde yalnızca riskli dosyaları belirler ve hedefler. Bu teknoloji sayesinde daha hızlı ve daha az sıklıkta tarama yapılmasını sağlayarak sisteminizi maksimum performansta kullanmanızı sağlar. Güvenlik açığı koruması bilgisayar yazılımınızda bulunan güvenlik açıkları ile ilgili tehlikeleri önler. Diğer antivirüs çözümlerinin aksine, anlaşılması kolay tehlike açıklamaları ile bilgi sağlar.

CHOMAR ücretli mi ?

Bireyse kullanıcı sürümü ücretsiz, kurumsal sürümü ise ücretli olarak websitelerinde satışa sunulmakta.

Sizde bilgisayarınıza yeni antivirüs yazılımını indirmek istiyorsanız buraya tıklayarak, resmi internet sitesine gidip size uygun olan sürümü indirebilirsiniz.

CHOMAR yazılımı aynı zamanda en yüksek sertifika olan Gold Sertifikasına sahip. Bu sertifikaya sahip dünyada sadece 33 antivirüs yazılımı var. Yeni yazılım hakkında daha çok bilgi almak için aşağıdaki TRT Röportajını izleyebilirsiniz;

Kaydet