Akıllı telefonunuz yanınızda taşıyabildiğiniz bir bilgisayar olabilir.Andromium OS, Android işletim sistemi için bir masaüstü ortamı oluşturarak akıllı telefon uygulamalarınızı büyük bir ekranda kullanmanızı sağlıyor.

Windows benzeri bir başlangıç ​​menüsü ve masaüstündeki sürükleyip bırak simgeleri gibi özellikleri sunan yazılım, olabildiğince çok sayıda Androidli akıllı telefon ile çalışabiliyor.Bir Android akıllı telefonun PC’ye Dönüştürülmesi için;

Nispeten yeni bir akıllı telefon / tablet (OTG)
Bir TV veya monitör
Chromecast / Miracast cihazı
Klavye (Bluetooth / USB)
Fare (Bluetooth / USB)

Yazılım, mümkün olduğunca çok akıllı telefon üzerinde çalışacak şekilde tasarlandı, ancak geliştiriciler, kullanılmaları gereken akıllı telefonlar için bazı asgari şartların gerektiğini belirtiyor.Qualcomm Snapdragon 800’e eşit veya daha iyi bir işlemciye ve  en az 2GB RAM olması gerektiğini söylüyor.

Fakat son 24 ayda piyasaya çıkan çok sayıda farklı akıllı telefonda test edildi ve Qualcomm haricindeki işlemcilerle de çalışdığı çoğu kullanıcı tarafından onaylandı.

Bu uygulamaların simgelerini başlangıç ​​menüsünden masaüstüne sürükleyip bırakarak kolayca erişebilirsiniz; ancak onları klasörler halinde gruplayamazsınız. Arka plan görüntüsünü değiştirme şansınız yok; New York skyline benzeyen görüntünün üstüne, yeni Kickstarter kampanyasını desteklemenizi isteyen bir banner ile birlikte geliyor.Uygulama Play Store den indirilebilir durumda ancak beta sürümü olduğunu da hatırlatalım.