Giyilebilir teknolojinin ayrı işletim sistemlerinden biri Android Wear 2.0 çıkalı bir kaç hafta oluyor. LG Watch Sport kullanmadıysanız bu versiyon ile daha karşılaşmamışsınız demektir. Çoğu akıllı saat üreticisi yeni güncelleme geleceğini duydu ama hala yayınlanan herhangi bir güncelleme yok.

Fossil markası ise 15 Mart‘ta yeni güncellemeyi kullanıcılarına sunacağını açıkladı. Haberler gelirken, twitter üzerinden bir kullanıcı sorusunu cevaplayan Fossil, 15 Mart’ta yayınlanacağını resmi olarak duyurdu.

Fossil’in bu çıkışından sonra yeni güncelleme haberi TAG Heuer‘ın 1500 dolarlık android akıllı saati olan Connected cephesinden geldi. Firma aynı şekilde twitterdan akıllı saatleri için Android Wear 2.0 güncellemesini Mart sonunda dağıtacağını duyurdu.

Bu, burada bahsettiğimiz orijinal Connected smartwatch değil, Connected Modular’ın yeni üyesi  dikkat çekiyor. Yeni lüks smartwatch zaten Android Wear 2.0’ı kutudan çıkıyor. Peki Android Wear 2.0’ın yenilik olarak getirdikleri nedir? En dikkat çeken, 2.0 sürümünde Google Assistant, bağımsız izleme uygulamaları, Google Fit’in çok daha iyi bir versiyonu, daha akıllıca çalışan yüzleri komplikasyonlarla daha uyumlu ve daha fazlasını getiriyor.

Giyilebilir teknoloji pazarında, akıllı saatlerin payı çok çok büyük. Android bu pazarın farkında olduğu için yaptığı bütün güncellemeler öncelik olarak akıllı saatler ve bileklikler kapsamında. Akıllı ayakkabı gibi yeni giyilebilir teknoloji aletler çıktıkça bu ilgi alanı ve güncellemeler daha geniş kapsamlı olacaktır. Bakalım giyilebilir teknoloji dünyasında bizi daha neler neler bekliyor ?