Ünlü italyan takı markası Emporio Armani, geçtiğimiz perşembe hibrit akıllı saatler ile giyilebilir teknoloji pazarına giriş yapacağını duyurdu. Akıllı telefonlarla senkronize olabilecek bu telefonlar, spor aktivitesi ve uyku düzen takibi gibi özellikler barındıracak. Quartz bataryaya sahip olacak telefonlar, şarj etmenizi gerektirmeyecek ve kayıp telefon takibi gibi özelliklerde yardımcı olacak. emporio-armani-akilli-saat-2

Büyük bir akınla büyüyen akıllı saat sektörü şuan şişmiş durumda. İstatistiklere göre şuan sipariş edilen saatlerin %52’si satın alanlar tarafından bir daha kullanılmıyor. Kullanıcılar için tutarlılık gösteremeyen akıllı saat sektörü, Emporio Armani için “hatalı bir çıkış mı ?” sorusunu akıllara getiriyor.

Armani’nin saatleri her zamanki gibi klasik dizaynında, tarz ve göze hitap eden tasarımlara sahip. Bununla birlikte fiyatları da 200 ile 400 dolar arasında değişiyor. Deri kordonlar, geleneksel saat tasarımı altın-gül pembesi, siyah, silah metali ve çeliksiz çelik seçenekleri ile satışa sürülecek.

İtalyan modası, akıllı saat pazarını da harek etlendire bilecek mi , bunu zaman gösterecek.

Kaydet