Giyilebilir teknoloji ve temassız ödeme dünyasının en yeni ve en havalı ürünü Avustralya’da bir festivalde denenecek olan akıllı gözlük Inamo Waveshades tanıtıldı.Avustralyalı geliştirici firma Inamo, VISA’nın da desteğini alarak giyilebilir teknoloji dünyasına yeni bir ürün kattılar. Bu ürün ilk olarak denenmek için Avustralya’da St Jarome’s Laneway Müzik Festivali seçildi.

Festival ve etkinlikler için düşünülen ürün, etkinlik alanında cüzdan, nakit para ve kredi kartı gibi değerli eşyaları taşımak yerine ufak çaplı (50 euro’ya kadar) ödemeler için kullanılması planlanıyor. Böylelikle kalabalık alanda sadece giyeceğiniz gözlük ile bütün ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz.

Şirketin hedefi bu ürünü dünya çapında pazarlayıp, gittikçe artan eğlence sektörüne adapte edebilmek. Inamo şirketinin bundan sonraki yeni giyilebilir teknoloji ürünü ise The Curl adındaki bileklik olacak. Tıpkı Waveshades gibi o da temassız ödemelerde kullanıcılara büyük kolaylık sağlayacak. Bu yeni ürünün daha satışa çıkacağı gün belli değil. Bu gelişmeleri takip etmek için sitemizi takipte kalın.