Akıllı telefonlar piyasasında adından çokça duyursa da, ürettiği akıllı ve yüksek çözünürlüklü televizyonları ile piyasada büyük pay sahibi olan LG, şimdi de son dönemlerin en hızlı yükselen değerleri olan akıllı saat piyasasına girmeyi planlıyor.lg-akilli-saatler

GSMInfo’daki duyumlara göre, LG bir dizi yeni akıllı saat ticari patenti için başvurular yapıldığı fark edildi. Bunlar; Watch Style, Watch Pro, Watch Force ve Watch Solve. Büyük olasılıkla üretilmesi planlanan bu yeni akıllı saatin dört farklı versiyon ile sunulması bekleniyor.

Yeni saatlerin tanıtılmasından sonra, LG Watch Pay adlı uygulamanın da başlatılması planlanıyor. Hali hazırda Samsung, Google ve Apple’ın kullandığı temazsız ödeme sistemi, LG’nin yeni saatleri için getirilmesi gereken en mantıklı seçenek olarak görünüyor.

Android Wear 2.0, 2017 yılına kadar ertelenmişti ve Huawei, LG ve Motorola, yeni akıllı saatler başlatmayacaklarını doğrulamışlardı, görünüşe göre bu akıllı saatlerin en azından bir tanesinin önümüzdeki yıl ortaya çıkacağını söyleyebiliriz.

Kaydet