Bu yüzük sayesinde anında kişisel bilgilerinizi paylaşabilecek ya da telefonunuzun veya yüklü uygulamanın kilidi sadece siz dokunduğunda açılacaktır.

Mobil cihaz kullanıcılarının işlerini kolaylaştırmak üzere tasarlanan, NFC kablosuz iletişim teknolojisiyle çalışan ve dışarıdan şarj edilmesi gibi herhangi bir güç gereksinimi bulunmayan bu yüzükler aynı zamanda IP68 su geçirmezlik standartlarına da sahip. Üretiminde kullanılan değerli madenleri itibariyle cilt sağlığı için olumsuz herhangi bir etkisi bulunmayan  Akıllı Yüzükler, şık olduğu kadar sağlıklı da.

Halihazırda piyasadaki akıllı yüzükleri sizin için derledik.

  • NFC Ring 2016

the-good-akilli-yuzuk

İkinci jenerasyon olan NFC Ring akıllı yüzük bir Kickstarter projesi olarak başlamıştır. Günlük yaşamda akıllı kapıları ve akıllı telefonların kilitlerini açmanın yanı sıra bilgi transferi sağlıyor.NFC destekleyen temazsız ödemeleri destekliyor. 50 metreye kadar dayanıklı siyah cila ile kaplanmış seramikten yapılmış. En büyük özelliğinden biri şarj gerektirmiyor.

nfcring.com – 85,7 TL

  • Kerv

kerv-akilli-yuzuk

Temassız ödeme mantığı ile üretilen Kerv yüzük de bir Kickstarter projesi olarak başlamıştır. Yedi farklı renge sahip olan kadınlar ve erkekler için uygun tasarıma sahiptir.

kickstarter.com  – 188 TL 

  • Ringly

ringly-akilli-yuzuk

Akıllı bir mücevhere sahip Ringly, alışılmış yüzüklere en yakın akıllı yüzük modelidir. Telefona gelen bildirimleri size aktarması yanı sıra, sağlık için gerekli bilgileri de içerisinde topluyor.

ringly.com – 550-600 TL 

 

  • Smarty Ring

smarty-ring-akilli-yuzuk

Ekranıyla diğer akıllı yüzükler arasında en büyük artısı ile öne çıkıyor. Diğer yüzüklerin yaptıklarının yanı sıra üzerindeki küçük ekran ile telefonunuza gelen bildirimleri  için anında uyarılıyorsunuz. Bunların yanı sıra bu ekran sayesinde gelen arama numaralarını görmenizi, müzik kontrolü ve fotoğraf çekmenizi sağlıyor.

indiegogo.com – 850 TL

 

  • Fin Ring

fin-ring-akilli-yuzuk

Fin Robotics tarafından tasarlanan bu yüzük, tasarımı bakımından diğer yüzüklere göre daha sıradışı. Baş parmağa takılan yüzük, aklınıza gelebilecek her akıllı cihaz ile birlikte çalışabiliyor. Akıllı telefonunuzdan, yapacağınız slaytlara kadar size eşlik ediyor.

FinRing – 350 TL

 

  • Quadro Akıllı Yüzük

quadro akıllı yüzük

Quadro Computer tarafından geliştirilen bu akıllı yüzük, kartvizit paylaşım ile iletişim bilgilerinizi sadece bir dokunuşla taşıyarak aktarabilir, tek dokunuşla cihazınızdan diğer mobil cihazlara resim ve karakterler içeren özel mesaj gönderebilir, Akıllı Kilit ve Program Kilit özellikleri sayesinde güvenli erişimi sağlarken, görünmesini istemediğiniz programları da gizleyebilirsiniz. Ayrıca değişik ortamlar için farklı uygulamaları tek dokunuşla otomatik çalıştırabilir, mobil cihazınızın internet tarayıcısındaki herhangi bir linki yine tek dokunuşla başka cihazlara taşıyabilirsiniz.

QuadroComputer

Kaydet