Windows işletim sistemlerinin olmazsa olmazı Paint. Artık hiçbir şekilde güncelleme almayacak olan Paint 32 sene süren saltanatın ardından yerini demode programlar listesinde alıcak. Kasım 1985′de kullanıma açılan paint o zamanki teknolojiye rağmen kullanıcılar tarafından beğenilmişti. Şimdi ise fişi çekilen bir program olarak tarihin eski tozlu raflarına kaldırılacak. Resmi açıklama Microsoft Şirketi’nin 3D Genel Müdürü Megan Saunders’ın dediğine göre hala kullanılabiliyor olucak lakin işletim sistemiyle beraber hazır bir şekilde gelmeyecek. Sadece Windows Store üzerinden indirebileceğimiz bir program olarak yerini koruyacak. Windows bu yılın başlarında bir çizim programı olarak Paint 3D‘yi yayınlamıştı. Bu program ile 3 boyutlu her şeyi çizebiliyoruz.

Yeni Paint Eskisinin Yerini Alabilecek Mi ?

Yıllar önce kullandığımız bu uygulama hala kullanıyor olabilecek mi? Yoksa yerini 3D versiyonuna mı bırakacak? Daha bu konularla ilgili akıllarda cevaplanmayı bekleyen bir çok soru var. Bakalım bu yeni çizim uygulaması akıllardaki soru ve sorunlara çözüm olabilecek mi?

Paint’i Nasıl Yüklerim?

Dünyaca ünlü işletim sistemi markası Windows’un vazgeçilmez uygulaması Paint’i yüklemek isteyen kullanıcılar, Windows’un kendi mağazası olan Windows Store’dan istedikleri zaman kişisel bilgisayarlarına yükleyebilecekler.

Yeni Paint Neler Getiriyor?

Yeni gelen bu çizim uygulaması ile kullanıcılara bir çok yenilik getirmeyi amaçlıyor. Bu çizim programı ile bir çok kullanıcıya, çizim yaparken kolaylıklar sağlamayı hedefliyor. Asıl amacı 3D çizim yaparken kullanıcıya daha fazla kolaylık sağlamak. Umarım yeni gelen çizim programı eskisini aratmaz!