Google’ın internet tarayıcısı Chrome da bir sayfa açmaya çalıştığınız zaman eğer internete ulaşımınız yoksa ekranda bir dinazor beliriyor ve size göz kırpıyor. Bu durum can sıkıcı gibi görünse de aslında eğlenceli bir oyun.

İnterneti Kapatın

İnternet bağlantınız kesildiği zamanlarda, can sıkıcı olabilen bu durumun eğlenceli bir hal alması için yapılmış bu oyun görevini yerine getirmede başarılı. Bilgisayarınızdaki Chrome dan veya Android’de oynayabileceğiniz bu oyunu etkinleştirmek için illaki internet bağlantınızı kesmeniz gerekiyor.

 

Dinazor Nasıl Oynanır

Chrome tarayıcınız ile bir siteye girmeyi deneyin. Daha sonra tarayıcı penceresinde bağlantı hatasının olduğu bir metin ve en üstünde ise bir dinazor göreceksiniz. Bundan sonra klavyenizdeki Space (boşluk tuşu) basmalısınız.Veya ok tuşlarını kullanabilirsiniz. Chrome’un mobil sürümünde ise ekrana dokunmanız yeterli. Sonrasında dinazor hareket etmeye başlıyor. Karşınıza çıkan kaktüslerin üzerinden zıplayarak en yüksek puanı elde etmeye çalışıyorsunuz ve oyun böylece akıp gidiyor.