Super Mario Run 15 Aralık itibariyle iOS işletim sistemi cihazlarda oynanabilecek. Android sürümünün ise 2017 yılı içinde geleceği belirtiliyor. Efsane oyun Nintendo konsolu dışında oynanacak ilk ve tek örneği olacak.

Üreticinin iddasına göre Mario oyununun büyüsüne kapılıp herkesin alıp oynamaya başlayabileceği yönünde. Super Mario Run aynı zamanda mobil platformlardan ve dokunmatik ekranlardan en iyi şekilde yararlanmak için tasarlandı.Marioyu zıplatmak için dokunmatik ekranın herhangi bir yerine dokunmanız yeterlidir. Ne kadar uzun süre dokunursan o kadar yüksek atlar. Amaç basit mümkün olduğu kadar çok para toplayın ve zaman bitmeden seviyenin sonundaki bayrak direğine çıkın.

Geleneksel Mario oyununa ek olarak, Nintendo‘da oynamak için yeni bir mod geliştirdi. Toad Rally adlı çok oyunculu bir savaş modu. Bu modda yapmanız gereken ilk şey, bir listeden bir rakip seçip (arkadaşlarınızdan biri olabilir) ve en yüksek puanı almaya çalışmak. Bununla birlikte, gerçek zamanlı olarak da doğrudan rekabet edebilirsiniz. Savaş modu, yalnızca arkadaşlarınızla değil, aynı zamanda dünyanın dört bir yanından oyuncularla rekabet etmenizi sağlayacak.

Aşağıdaki reklam videosunu izleyebilirsiniz.

Kaydet

Kaydet