TRT Arşiv internet üzerinden erişime açıldı.

Programlardan dizilere, yarışmalardan yakın siyasi tarihin akıllarda kalan ya da kalmayan birçok anına, unutulmaz gollerden gündelik hayatın “Komikli video” kavramı çıkmadan önceki detaylarına kadar devasa bir arşiv sunan TRT‘ye buradan ulaşabilirsiniz.

İnternet sitesinin açılış sayfasında 1968‘ten 2015‘e kadar istediğiniz yıla ait yüklenen bütün yapımlara ulaşma imkanına sahipsiniz. Onun dışında da Kişiler, Zaman, Yer, Olay, Programlar, Diziler, ve Özel Videolar kategorileri üzerinden gezebiliyorsunuz. TRT Arşiv kadar detaylı bir proje, hiçbir kamu yayıncısı tarafından halka açılmadı.

TRT arşive nasıl girilir?

TRT arşiv giriş yolları vatandaşlar tarafından merak ediliyor. TRT’nin uzun süreli çalışması sonuçta meyvesini verdi. TRT arşiv sayfası 31 Mart 2017’den itibaren erişime açılıyor. TRT arşiv ile TRT’nin sevilen programları, dizileri, yarışmaları ve yakın dönem siyasi tarihine ışık tutacak yayınları tek tık ile izlenebilecek.

Doğduğunuz günde TRT‘de hangi programların yayınlandığını görmek size farklı bir deneyim yaşatabilir. Mutlaka denemenizi tavsiye ederiztrtarsiv.com  adresinden giriş yapabilirsiniz.