Twitter Moments‘i mobil uygulama üzerinde de aktif hale getirdi. Şimdi mobil cihaz üzerinden Twitter’ı kullananlar da Moments videolarını oluşturabilecekler. Mobil uygulama artık Moments oluşturmak için gerekli olan küçük kesme-biçme, metin ekleme özelliklerini de bünyesinde bulunduruyor.

twitter-moments2

Snapchat ve Instagram’ın Hikayeler videoları gibi, Twitter kullanıcıları da beğendikleri tweetlerdeki görsellerden veya tamamen yazılardan olusan, kendi küçük Moments videolarını oluşturabiliyorlardı. Ancak  bu özellik sadece Twitter’ın masa üstü uygulamasını  kullananlar için geçerliydi.

Eğer Twitter hesabınızI kilitli olarak kullanıyorsanız Moment özelliğini kullanamazsınız çünkü herkese açık olmayan hesaplar daha sonra paylaşmak adına An taslağı oluşturabilirler.

twitter-moments-1

Liste oluşturmak için; arama kısmında istediğiniz gönderileri sağ üstteki tik işaretiyle şeçin, şeçimleriniz bitince listeniz otomatikman hazırlanmış oluyor. Eğer listenize bir kapak şeçmek isterseniz sadece eklediğiniz tweetlerden şeçebilirsiniz. Eğer Anınız sadece fotoğrafsız tweetlerden oluşuyorsa sonrasında kapak fotoğrafınızı eklemeniz gerekiyor. Kapak şeçtikten sonra moment listeniz hikayeye dönüşüyor.

twitter-moments3

 

Kaydet