Milyonlarca aktif kullanıcısı olan sosyal medya devi Facebook, video içi reklam dönemine geçti.

Artık Facebook ana sayfanızda gezerken bir video izlemeye başladıktan sonra, bir süre sonra çıkacak reklamlar sizi şaşırtmasın. Facebook reklam konusunda bu dönem, reklam devi Google ile yarışırken yeni bir uygulamaya gitti.

Facebook video oynatıcısında oynayan videolar esnasında birden izlediğiniz video kesiliyor ve alınan reklamın videosu oynamaya başlıyor. Şimdilik bu reklam videolarının süresi çok kısa. Fakat yine de izleyeceğiniz videonun da keyif zevkini kaçırıyor.

Facebook kullanıcılarını kızdıran bir tarafı ise reklamı atla gibi bir butonun olmaması. Youtube’da görmeye alışık olduğumuz reklamları “Atla” gibi tuşlarla hepsini izlemeden geçebiliyoruz. Fakat Facebook bünyesinde şuan böyle bir uygulama mevcut değil. Eğer videoyu izlemeye devam etmek istiyorsanız, size gösterilen reklam videosunun tamamını izlemek zorundasınız.

Bu durum şimdi sitenin kullanıcıları tarafından hoş karşılanmadı. Reklam bütçesini arttırmak isteyen Facebook yönetimi ise bu tarz yeni reklam çeşitleri hakkında sürekli farklı şeyler denemek istiyor.