Facebook tüm platformlarına Snapchat‘ten kopyaladığı özelliklere şimdi bir yenisini daha ekledi. Bugün hem Android hem de iOS platformları üzerinde güncellenen uygulama ile Geostickers, tüm Instagram kullanıcılarının 10.11 güncellemesi ile beğenisine sunuldu.

Geostickers özelliği, Instagram Stories’e geldi.

Instagram ve WhatsApp‘ı satın alan Facebook, tüm uğraşlarına rağmen Snapchat‘i satın alamamıştı. ‘Madem öyle, gel böyle’ diyen Facebook, Snapchat’in özelliklerini bir bir kopyalamaya devam ediyor. Bu durum her ne kadar çoğu sosyal medya kullanıcısı tarafından eleştirilsede, en son eklenen hikayeler özelliğini günlük 150 milyon kişinin kullanmasından ‘istemem yan cebime koy’ durumunda olduklarını anlamış oluyoruz.

Geostickers nedir ?

Instagram’a gelen bu geostickerslar, şehirlerin ve bazı bölgelerin resimlerini sticker halinde kullanıcıya sunuyor. Böylece herkes kendi şehrini kendi hesabına yapıştırabiliyor. Şimdilik New York ve Jakarta şehirlerinin geostickerları bulunuyor.

Tüm şehirler var mı ?

Bu güncelleme ile birlikte şimdilik New York ve Jakarta şehirleri için tasarlanmış Geostickers kullanılabilecek. Kısa bir süre sonra ise dünyanın çeşitli yerlerinden önemli şehirlerin Geostickers’larıda Instagram’a eklenecek.