Dünyanın en çok kullanılan arama motoru Google, yeni projeleriyle adından söz ettirmeye devam ediyor.Amerika merkezli şirket, iş dünyası için hazırladığı yeni uygulaması “Google Hire” duyuruldu. Google Hire ile birlikte kullanıcılar LinkedIn de olduğu gibi iş başvurusunda bulunabilecek.

Google da İş Arama Dönemi

Ayda yaklaşık 2 trilyon arama yapılan ve en çok kullanılan arama motoru olan Google, piyasaya yeni uygulamalar sürmeye devam ediyor. Her geçen gün kendini ve gelirini geliştiren Google Duo, önümüzdeki günlerde yenilenecek olan Google Earth ve kurumsal videolu görüşme uygulaması Google Meet ile birlikte gündemde kalmayı başaran şirket, şimdi de iş dünyasına yönelik tasarladığı Google Hire uygulamasını duyurdu.

 Gmail ile Daha Kolay Kullanım Sunacak

Kullanıcı sayısı 500 milyona dayanan iş hayatına dair en popüler uygulama olan LinkedIn benzeri bir uygulama olan Hire, LinkedIn’in pazardaki hakimiyetinden pay almaya çalışacak.

İş arayan şirketlerin açık pozisyonlarına başvurmak, sektördeki kişilerle bağlantı kurmak ve iletişime geçmek için kullanılacak olan Google Hire, Google’ın mail uygulaması Gmail ile bağlantısı nedeniyle kullanımı daha kolay bir arayüze sahip olacak.

LinkedIn Rakibi Olabilecek mi?

2015 yılında kurulan ve kısa sürede piyasada söz sahibi olan kurumsal uygulama geliştirme ekibi Bebop tarafından geliştirilen uygulama, LinkedIn ile beraber Greenhouse ve Indead gibi uygulamalara rakip olacak.İlk olarak Medisas, DramaFever ve Poynt gibi şirketler tarafından açık pozisyon başvurularını kabul etmek için kullanılacak olan uygulamanın kısa süre içerisinde kullanıcı sayısını arttırarak sektörde söz sahibi olması bekleniyor.