Ünlü fotoğraf paylaşma platformu Instagram, “kendini imha eden canlı yayın” eklentisi ile kullanıcılarına yeni olmayan bir deneyim sunmak istiyor. Daha önce haberini yaptığımız –buradan okuyabilirsiniz– canlı yayın çalışmaları, yanında başka bir eklenti ile geliyor.instagram canlı yayınKullanıcılar bir canlı yayın açacak bu görüntülere sadece yayın esnasında ulaşılacak ve yayın bittikten sonra içeriği tekrar göremeyecekler. Mobil canlı yayın platformlarında başı çeken Periscope şuan Instagram’ın bu kulvardaki ilk rakibi.

Kullanıcılar birbirlerine sadece bir gösterimlik fotoğraf veya videolar atabilecekler. Yani mesajı alan kişi belirtilen sürede içeriği görebilecek ve bu içerik kendini silecek.
Bu kullanıcılar için çok da yabancı olmayan bir özellik. Bu mantık üzerine kurulu Snapchat uygulaması yıllardır bu mesajlar ile kendi kitlesini yaratmış durumda. instagram-canli-yayinBunun yanında yolladığınız içeriğin eğer biri ekran görüntüsünü (screenshot) alırsa, size bildirim olarak iletilecek ve bunu görebileceksiniz.

Şuan bir test grubu tarafından denenen yeni uygulama eksiklikler test edilip giderildikten sonra kullanıcılara sunulması planlanıyor.

Kaydet