Anlık mesajlaşma platformu Messenger’a yeni bir özellik eklendi. Messenger MY Day ismiyle getirilen özellik sayesinde kullanıcılar, takipçileriyle veya istediği kişilerle fotoğraf, video veya GIF paylaşımı yapabiliyor.

Snapchat’ten farklı olarak ise Messenger Day daha çok ‘sticker’ odaklı kullanılıyor. Çeşitli kategoride gruplanmış sticker’lar ile kendimizi nasıl hissettiğimizi, yapmak istediklerimizi ve başka durumları da detaylı olarak ifade edebiliyoruz.

Facebook üzerinden görebilmek mümkün olmayacak

Son güncellemeyle birlikte platforma eklenen My Day özelliği, yine Snapchat‘ten bildiğimiz gibi kullanıcılar 24 saatte silinen fotoğraf, video ve GIF paylaşma olanağı sağlıyor.Messenger Day sadece Messenger uygulaması ile kullanılabilecek. Paylaşılan hikayeleri Facebook üzerinden görebilmek mümkün olmayacak.

İlk etapta Instagram’a hikayeler (stories) özelliğini getiren Facebook, daha sonra WhatsApp’ın durum özelliğini güncelledi ve 24 saatte silinebilen resim, video ve GIF paylaşma imkanı verdi. İşte o özellik artık Facebook Messenger için de yayınlandı.

My Day Nasıl Kullanılır ?

Paylaşım yapmak için Messenger uygulamasının üst kısmında yer alan ‘My Day‘ butonuna basınca kamera uygulaması açılıyor ve istediğinin görüntüyü yakalayabiliyorsunuz. Ayrıca çektiğiniz fotoğraflara konum, saat gibi eklentiler de ekleyebiliyorsunuz.