Whatsapp için hikayeler özelliği yolda!

Whatsapp durum güncellemeri üzerine gelmesi planlanan hikayeler özelliği test edilmeye başlandı. Durum menüsü altında gelecek olan bu özellik sayesinde seçtğiniz kişilere video yada fotoğraf paylaşma imkanı olacak. WhatsApp’ı da elinde bulunduran Facebook şirketi, yaklaşık 150 milyon kullanıcısı Snapchat’in özelliklerini kopyalamaya devam ediyor.

kafayi_snapchata_takan__hikayeler_ozelligini_simdide_whatsappa_getiriyor

Yeni durum ekle özelliği sayesinde istediğiniz görüntüyü seçtiğiniz arkadaşlarınız görecek.Digital Trends‘in haberine göre Facebook, bu hikayeler özelliğini stories yerine WhatsApp Status olarak mesajlaşma uygulaması WhatsApp’a uyarlayacak ve daha mesajlara bağlı bir şekilde bu özelliğin kullanılmasına olanak sağlayacak.

whatsupp-hikayeler-ozellik

WhatsApp kamerasıyla fotoğraf çekebilecek ve fotoğraf göndermeden önce bu fotoğrafı düzenleyerek Snapchat benzeri çeşitli efektler ekleyebilecek.Yeni kamera özelliği ismi verilen fakat Snapchat benzeri olmasıyla dikkatleri çeken bu özelliğin Android için önümüzdeki günlerde gelmesi bekleniyor. Aşamalı olarak ülkelere sunulacak bu özellik henüz hiçbir ülkede kullanıcıların beğenisine sunulmadı.

Kaydet

Kaydet