Genellikle kütüphane gibi halka açık alanlarda sıkça el değiştiren kitapları su ve temizlik malzemesi kullanmadan dezenfekte etmek  BookShower ile artık mümkün.

Kitap yıkama makinesinde su veya herhangi bir temizlik maddesi kullanılmıyor. Kitapların sterilizasyonu, mikrop kırıcı mor ötesi ışınlarla yapılıyor. Cihaz, en küçük toz parçacıklarıyla her türlü virüs, küf ve mantarı toplayabilen statik elektrikli film filtreye sahip. Mor ötesi ışın sayesinde kitapların sadece kapakları değil, sayfaları da sterilize edilebiliyor. Cihaz üzerinde bulunan özel aroması sayesinde  kitaplar, mantar ve küf kokularını geride bırakarak temiz bir kokuya sahip oluyorlar.

Türkiye’deki kütüphanelerde yüzbinlerce adet tarihi eserin de bulunduğu bilgisini veren yetkililer, Türkiye’de yaşı 100 yılı aşan kitaplarda bakteri ve mikroplar eserlerin çürümesine yol açıyor. Cihaz bu sorunu da çözüyor.

ABM Yayınevi tarafından Güney Kore’den ithal edilen Kitap Yıkama Cihazı, bugüne kadar 60 dan fazla ilde, halk kütüphanesi ve üniversite kütüphanelerinde kullanılıyor. ABM Yayınevi tarafından satılan Kitap Yıkama Cihazı 13.500,00 TL’den satışa sunuluyor.