Sadece Türkiye’nin değil aynı zamanda dünyanın da en yoğun araç ve yaya trafiğine sahip olan İstanbul’da ulaşımın rahatlatılması için yeni projelerin startı veriliyor. Günün her saati İstanbul trafiğinin en yoğun hatlarından olan Beylikdüzü, Bakırköy istikametindeki E-5 trafiğini rahatlatması planlanan Havaray sistemiyle Sefaköy-Halkalı civarı ve Halkalı Caddesi’nin de nefes alması hedefleniyor.

Sefaköy-Halkalı-Başakşehir Havaray Hattı ihalesi yapıldı.Sefaköy-Halkalı-Başakşehir hattında 15 kilometre uzunluğundaki Havaray, 17 istasyondan oluşacak.Bir adet depo sahası bulunan hat, Sefaköy İstasyonu’ndan başlayarak, Armoni Park, Borusan, Sanayi, Gümrük Yolu, Halkalı Merkez, TOKİ-1, Toki-2, Arena Park (Atakent), Masko, Ziya Gökalp, Atatürk Oto Sanayi 1, Atatürk Oto Sanayi 2, Başak Konutları, Onurkent, Oyakkent istasyonundan geçecek Fatih Terim Stadyumu istasyonunda son bulacak.

Alsim Alarko,Doğuş İnşaat,Yapı Merkezi,Çelikler + KMB,Cengiz İnşaat,Gülermak + Nurol,Güryapı  firmalarının teklif verdiği ihalenin sonucu dosyalar incelendikten sonra açıklanacak.