Microsoft’un bu çarşamba New York’ta düzenlediği etkinlikte, yepyeni bir bilgisayar tanıttı. Microsoft Surface Book i7. Eski Surface modeline göre biraz daha derli toplu olan model, büyük yenilik ve güncellemeleri yanında getiriyor. 16 saate yakın batarya ömrü ve ikiye katlanmış grafik işlemcisi bu modelin en büyük özelliklerinden biri.

microsoft-surface-book-i7

Surface Book i7, en iyisi olmasa da gayet iyi bir grafik işlemcisi ile sunuldu. NVidia’nın yeni 10. nesil işlemcilerinden olan GeForce GTX 965M ile iyi bir performans sağlayacağı düşünülüyor. Akıllara gelen ilk soru, bu oyun oynamak için yeterli mi ? Buna cevap olarak “İlk seçenek değil ama yapabilirsiniz” deniyor.

microsoft-surface-book-i7-ekran

2015 Surface modeline göre yüzde 30 arttırılmış kapasitesiyle, batarya ömrü 12 saatten 16 saate çıkarılmış. Apple etkinliğinden bir gün önce tanıtılan model, yeni Macbook Pro için bir rakip olacak mı ? Bunu etkinlikten sonra göreceğiz.

microsoft-surface-book-i7-tablet

2016 Ekim sonu Amerika fiyatı, 1499 dolardan başlıyor. En yüksek modelin fiyatı ise 2399 dolar. Ön siparişleri alınmaya başlayan Surface Book i7, kasımda satışa çıkıyor.

Kaydet